gen. broni (ret.) Michael Howard

były zastępca Dowództwa Europejskiego USA i dyrektor operacyjny Dowództwa Europejskiego

Generał Michael Howard przeszedł na emeryturę z armii amerykańskiej w październiku 2022 r. po 36 latach, a obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego Warrior Focused Solutions z siedzibą w Huntsville w Alabamie. WFS koncentruje się na utrzymaniu najlepszego środowiska szkoleniowego armii w ośrodkach szkolenia bojowego armii amerykańskiej.
Mike jest również prezesem MLHoward Consulting, LLC w Atlancie w stanie Georgia. W tej firmie pełni funkcję starszego doradcy, profesora i prelegenta w zakresie NATO, Dowództwa Europejskiego USA, Ukrainy-Rosji, Chin oraz bezpieczeństwa narodowego i przywództwa.
W armii Mike dowodził żołnierzami w każdym stopniu, a jego kariera zakończyła się na stanowisku zastępcy dowódcy generalnego Dowództwa Europejskiego USA.
Służył głównie jako oficer piechoty, ale miał również przydziały do Specjalnych Sił Operacyjnych (Połączone Dowództwo Operacji Specjalnych (JSOC) i Pułk Rangersów).
Znaczna część jego służby przypadła na czasy konfliktów i kryzysów. Jego odznaczenia obejmują: Combat Stripes (11), Bronze Star Medal (5), Combat Infantryman's Badge (2), Ranger Tab oraz Master Parachutist Wings.
Michael uzyskał tytuł licencjata na Mercer University w Macon, GA oraz tytuł magistra na National War College, National Defense University w Waszyngtonie, DC.

Wydarzenia

/ godz. 12:45 - 13:45 / Scena -

Przywództwo amerykańskie w Europie - samodzielność strategiczna Unii