dr Olga Kosharna

Anti-Crisis Expert Nuclear Center Of Ukraine (AENCU)

Ekspert w dziedzinie energetyki. Przez 10 lat pracowała w Państwowym Urzędzie Regulacji Energii Atomowej Ukrainy (Państwowa Inspekcja Regulacji Jądrowej Ukrainy). Zajmowała czołowe stanowiska we współpracy z międzynarodowymi organizacjami atomowymi (MAEA, WENRA, Euratom), zagranicznymi organami nadzoru jądrowego i operatorami elektrowni jądrowych.
Pracowała jako czołowy badacz w Narodowym Instytucie Studiów Strategicznych.
Była członkiem Rady Publicznej w ramach Państwowej Inspekcji Regulacji Jądrowej Ukrainy.
Kierowała dyrekcją ds. mediów Stowarzyszenia "Ukraińskie Forum Jądrowe", które obejmuje kluczowe przedsiębiorstwa jądrowego kompleksu przemysłowego (Przedsiębiorstwo Państwowe "NAEC "Energoatom", Koncern Państwowy "Paliwo Jądrowe", Państwowa Inspekcja Regulacji Jądrowych Ukrainy, SSP "Czarnobylska Elektrownia Jądrowa" itp.)
Obecnie specjalizuje się w tematyce aktów terroryzmu jądrowego Federacji Rosyjskiej w odniesieniu do obiektów jądrowych na Ukrainie, zajęcia elektrowni jądrowych w Zaporożu i Czarnobylu, kwestii likwidacji elektrowni jądrowej w Zaporożu, współpracy Ukrainy z MAEA i ONZ w kwestii rejestrowania rosyjskich naruszeń międzynarodowego prawa jądrowego.

Wydarzenia

/ godz. 11:00 - 12:00 / Scena -

Czy NATO powinno zmienić postawę nuklearną?