Prof. Justin Bronk

Royal United Services Institute (RUSI)

Profesor Justin Bronk jest starszym pracownikiem naukowym ds. siły powietrznej i technologii w zespole nauk wojskowych w RUSI oraz redaktorem internetowego czasopisma RUSI Defence Systems.

Jego szczególne obszary specjalizacji obejmują współczesne bojowe środowisko powietrzne, rosyjską i chińską naziemną obronę powietrzną oraz zdolności szybkich odrzutowców, wojnę powietrzną podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę, bezzałogowe bojowe statki powietrzne i nowe technologie uzbrojenia. Pisał obszernie dla RUSI i różnych publikacji zewnętrznych, a także regularnie pojawia się w międzynarodowych mediach.

Justin zajmuje również stanowisko profesora II w Królewskiej Norweskiej Akademii Sił Powietrznych i jest członkiem Rady Redakcyjnej czasopisma naukowo-technicznego "Broń i sprzęt" w Centralnym Instytucie Badań Naukowych Broni i Sprzętu Wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jego doktorat dotyczył równoważenia wyobraźni i projektowania w rozwoju brytyjskich samolotów bojowych na Wydziale Studiów Obronnych Kings College w Londynie.

Prywatnie, Justin jest również pilotem lekkich samolotów i szybowców.

Wydarzenia

/ godz. 14:00 - 15:00 / Scena -

Wnioski z wojny na Ukrainie: jak ewoluuje współczesne środowisko walki

/ godz. 14:00 - 14:45 / Scena -

Szczyt NATO w Waszyngtonie